Na co si dát na internetu pozor
Týká se to hlavně stránek, kde máte osobní účet a zadáváte tam osobní údaje. Při registraci po vás většinou chtějí vaše jméno, příjmení a e-mail. Pokud se chcete úspěšně registrovat, těmto položkám se nevyhnete. Důležité je nevyplňovat to, co není povinné. Sociální sítě z vás chtějí tyto informace dostat a tak vám nabízejí aby jste údaje vyplnili za účelem optimalizace účtu. Ve skutečnosti se často stává, že tyto nasbírané data poskytují za peníze obchodním agenturám, které vám pak zasílají spamy na e-mail nebo vám někdo zavolá, zda nemáte zájem o nějakou službu nebo produkt. Proto si opravdu dejte pozor, jaké údaje sdílíte veřejně, vyhnete se tak zbytečným nepříjemnostem.
Někteří častější uživatelé sociálních sítí si určitě všimli, že když si něco prohlížejí na internetu, tak se potom tato prohlížená věc zobrazuje i na stránkách sociálních sítí jako reklama v malém okénku. Toto je důkaz, že i prohlížeče sledují, na co se díváme a pak nám daný produkt stále nabízí abychom si jej nakonec koupili. Proti tomu se samozřejmě bránit nejde a musíme to brát v potaz. Tyto reklamy jsou většinou otravné a nechceme se na mě pořád dívat. Na zablokování reklam naštěstí existují programy.
Jak zvolit správné heslo?
Heslo je nejdůležitější věc, proto bychom ho měli znát jen my sami. Existuje hodně případů, kdy nějaký hacker nebo skupina hackerů prolomila hesla uživatelů a dostala se do jejich počítačů a někdy i do bankovních účtů. Většinou se hackeři snadno dostanou tam, kde je heslo slabé a obvyklé. Ví totiž, že hodně lidí si dává jako heslo např. své jméno, jméno domácího mazlíčka nebo nějaké důležité datum. Nejbezpečnější proto je si heslo vygenerovat, toto heslo se špatně pamatuje, proto to moc lidí nedělá. Pokud si tedy vymýšlíte vlastní heslo, střídejte velká a malá písmena a nezapomeňte na nějakou složitější kombinaci čísel, tak aby nešla po sobě. Můžete přidat také znak, jako plus nebo mínus.